Посета библиотеци „Станислав Винавер“

У четвртак 27. априла ученици другог разреда су са својом учитељицом Марином Цветановић и библиотекарком Бојаном Живановић посетили локалну општинску библиотеку „Станислав Винавер“.

Повод ове посете био је обележавање Међународног дана дечје књиге (који се у свету прославља 2. априла, а уједно је и дан рођења писца Ханса Кристијана Андерсена), као и Међународног дана књиге и ауторских права (23. април). Наше малишане је угостила библиотекарка Драгана Малић која им је припремила занимљиву литературу пригодну њиховом узрасту. Поразговарала је са њима и прочитала им неколико духовитих песама и прича наших популарних дечјих аутора.

Наши драги другаци су провели пријатан школски час у разгледању књига и обећали да ће од сада чешће посећивати ову библиотеку.